Yabancılarla Sohbet


Yabancılarla Sohbet
81 / 100 SEO Puanı

Yabancılarla Sohbet Etmeye Başlamak

Yabancılarla sohbet etmek çoğumuzun kabusu gibidir. Ben bu insanla ne konuşayım şimdi diye hayıflanırsınız. Fakat hayat bizi bir şekilde bazen tanımadığımız insanlarla baş başa bırakıveriyor. Farklı ortamlarda, farklı kişilerle muhabbet etmek zorunda kalabiliyoruz. Ya bir Belediye Otobüsünde, ya bir ekmek veya pide sırasında, ya asansörde, ya bakkalda, ya kapı önünde sigara içerken vs. Bu gibi durumlarda duyarsız olmayın, sonuçta yanınızda veya karşınızda duran bir insan. Odun gibi davranmak yerine kişinin halini hatırını sorarak sohbeti bir ucundan yakalayabilirsiniz.

Yabancılarla Sohbet Ederken Nazik Olun

Bu gibi durumlarda nezaket önemlidir, nazik olun, yabancı bir ortamda, yabancı birisiyle baş başa kaldıysanız, hiç konuşmasanız bile etkileyici bir tebessüm işi götürebilir. Sen gülümsedin baktın ki karşıdaki insan da gülümsedi, hemen balıklama dal adama bi merhaba de veya iyi günler, nasılsınız de. Yani korkma be güzel kardeşim merhaba deyip dayak yiyen çok az insan olmuştur. Baktın karşıdaki insan donmuş balık gibi bakıyor, hiç bir tepki vermiyor, o zaman bırakın muhabbeti göz temasını bile kesersiniz olur biter.

Yabancılarla Sohbet Ederken Hava Durumu En Kestirme Yoldur.

Tanımadığın bir insanla sohbet etmenin en kestirme yolu, herkesin sürekli kullandığı hava durumu olacaktır. “Havalar da Epey Soğudu, Kış Yüzünü Gösterdi” gibi konuya girersin. Çünkü bu hava olayı genelde işe yarar. Hava ile alakalı konulara kayıtsız kalacak insan pek azdır. Ama güzel kardeşim sen bu iklimde deliler gibi “Ayy Sıcak Bastı, Daraldım” şeklinde bir muhabbete girersen, karşıdaki insanın ne yapacağı belli olmaz, dayak yemen de işten bile değil. Çünkü Türk insanı biraz farklıdır, Avrupalılara benzemez, o yüzden tekme tokat yemek istemiyorsan aykırı kelimeler kullanmaktan vaz geç.

Yabancılarla Sohbet Ederken Din ve Siyaset Konularına Sakın Girmeyin

Yabancı bir şahısla konuşmak için asla Din ve Siyaset konularına girme, çünkü alacağın tepkilerin ne olduğunu kestiremezsin. Adam belki B partisindendir, atıp tutarsın olay tartışmaya kavgaya kadar gider. Bir de siyaset konusu çok geniş bir yelpazedir, ucu açıktır. Siyaset muhabbetinin bir türlü sonu gelmez. Din ve mezhep konularına da girmeyin lütfen, boş boğazlık yapıp Alevilere atıp tutmaya başlarsın, peki karşıdaki insanın Alevi olup olmadığını nereden biliyorsun? Bu yüzden tekrar söylüyoruz, din ve siyaset konusuna sakın girmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir