Sosyal Sohbet Uygulamaları


Sosyal Sohbet Uygulamaları
81 / 100 SEO Puanı

Sosyal Sohbet Uygulamaları Sayesinde Arkadaş Bulma

Sosyal Sohbet Uygulamaları konumuza hoş geldiniz. İlk olarak Badoo sohbet uygulamasından bahsedelim sevgili arkadaşlar. Herkesin bir profil fotoğrafı oluyor, bu fotoğrafları beğendiğinizde o kişiye beğeni gidiyor. Onlar da sizi beğenirse, sizin profilinize girip size mesaj atabiliyorlar. Bir nevi arkadaşlık sitesi olarak bahsedebiliyoruz. Badoo uygulamasında beğeni yapılıyor. Ben Badoo kullanmıyorum ama sırf sizin için araştırdım. Global bir program, her bölgede insanların rahatlıkla kullanabileceği bir sistem.

Yani sevgili arkadaşlar bir nevi buluşturma programı gibi bir programdan bahsediyoruz. Bir de Scout uygulaması var, genelde bu uygulamayı dil öğrenmek için tercih ediyor bizim Türkler, özellikle bayanlar oldukça rağbet ediyor. Bu site de bir tanışma ve arkadaşlık sitesi, çoğunluğu yabancı olan bir uygulama diyebiliriz.

Sosyal Sohbet Uygulamaları ve Akıllı Telefonlar

Başka bir uygulama ise İnstagram uygulaması; çevresindeki instagram kullanıcılarını bölgede eşleştirme vasıtasıyla irtibat kuruluyor. Mesajlar atılmak suretiyle, insanlarla buluşuyorsunuz.

Bir diğer uygulama Tinder bölgesel arkadaşlık edinme uygulaması, genelde yurt dışında günü birlik ilişkiler için kullanılan bir uygulamadır. Türk kızları ve Türk Erkekleri ise bu uygulamayı sohbet amaçlı kullanıyorlar. Dünyada bazı örnekler sadece Türkiye’de yaşanır. Açıkçası ben açtım uygulamayı, genelde sohbet döndüğünü fark ettim. Bir de İnstagramdan like kazanmak için, takipçi kazanmak için bu uygulamayı kullananlar var. Yoksa benim böyle bir uygulamaya ihtiyacım yok. Şahsen ben bu tür uygulamaların hiç birini kullanmıyorum. Sadece sizler için araştırdım.

Hayatınızın Aşkını Bulun

Hayatınızın aşkını bulmanıza yarayacak bazı uygulamalar var. Erkekler, kız arkadaş bulsun, kızlar erkek arkadaşı bulsun. Bu uygulamalar nelermiş hep beraber yeniden bakalım. Akıllı telefonların cipiares (GPS) özelliklerinden yararlanan Tinder uygulamasının en büyük olayı, biriyle mesajlaşabilmek için, her iki tarafın birbirini beğenmesi gerekiyor. Başka bir deyişle sadece sevenler buluşabiliyor. Bu uygulama hem Ayfon telefonlarda hem Android telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Türkiye’deki en popüler uygulamalarından biri olan okcupid akıllı telefonların özelliklerinden sonuna kadar yararlanıyor. Kullanıcıları konumuna göre eşleştiriyor. Her kullanıcı birbirine ücretsiz mesaj gönderebiliyor. Ama sadece mesaj kutusu biraz kısıtlı gibi. Sevgili arkadaşlar Sosyal sohbet uygulamaları benim uzmanlık alanım değil, sizler için sadece genel olarak şöyle bir baktım, ben sadece chat odalarını kullanıyorum. Anlatımda ve benzetmelerde her hangi bir hata yaptıysak özür dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir