Sohbet Konusu Bulamamak


Sohbet Konusu Bulamamak
81 / 100 SEO Puanı

Sohbet Konusu Bulamamak ve Tıkanmak

Sohbet konusu bulamamak, insanların kanayan yaralarından biridir. Bana da onlarca soru geliyor, yahu Mehmet abi sohbet edecek konu bulamıyoruz, nereden bulalım. Aslında konuşacak konu bulmak veya konuşmayı satabilmek önemlidir. Şimdi güzel kardeşim ilişkinin başındamısın, sonundamısın, ilişkinin başında konuşacak konu çoktur. Siz kızcağızla ilk konuşmada oturup ta senden üç çocuk istiyorum derseniz olmaz.  Zaten buradaki amacımız bu ikisini irdelemek konuşma ilerledikçe sıkıcı olan insanlardansınız ya da arkadaş grubuna girdiğinizde romantizmde falan konuşma başlatamayanlardansınız hoş geldiniz.

Sohbet Konusu Formülleri

Sohbet konusu bulamıyorum diyenler; Sizlere konuşmanın formülünü de vereceğim. Bu formülleri uygularsanız, konuşmanızı güzel satarsınız. Gelin görelim, hoş geldiniz. Bir tenis maçında topu geri yollamanız gerekiyor.Bir örnek verdiğinizde karşı taraf anlamışsa, bunun üzerine daha fazla abanmanın anlamı yok, devam ederseniz sıkıcı olursunuz. Konuşma başlatmak için bir cem yılmaz esprisi, bir fıkra kesinlikle anlatmamalısınız. Bunlar ölü doğar, hiç bir sohbet bir fıkra ile başlamaz, sen konuşmanın her hangi bir yerinde fıkra anlattın, bittiğinde şöyle bir şey olur hehhheheh, ee ne oldu sen sohbet başlatmadın ki?

Yolda on senedir görmediğiniz bir arkadaşınızla karşılaştınız, o kısır sohbette sorun yoktur, ee ne yaptın, görüşmedik, ee ne yapıyorsun. Bazen de buluşup eskileri yad edersiniz ki günlerdir bitmez o muhabbet. Öyle internet sitelerinde, çeşitli dergilerde, gazetelerin hafta sonu bölümlerinde gaz veren şeyler var. Sohbet açmanın on sorusu, on muhteşem teknik, nedir o sorular?.

En çok kimi okursun, en son kimi okudun, en sevdiğin üç film, bunu soranın suratına ıslak havluyla vuracaksın, anket mi yapıyorsun kardeşim sana ne ? Sence uzayda yaşam varmı, hoppalaaa, futbol, din siyaset çok saçma konular bunlara girmeyin. Bir diğer saçma bir soru iş mülakatlarında, senin en beğenmediğin yer ne? Ya aslında sana yumulmayı düşünüyorum, bana vücudunu göster gibi bir şey oldu. Bunlar mülakat soruları, yapmayın.

Kendinizde kişilik olarak beğenip beğenmedikleriniz olarak sorulur. Ama o ıssız adaya düşsen alacağın üç şey ne olur. Bunu soracak kadar düşmeyin lütfen. Issız adaya düşeceğine, git öl bir kenarda. Dört temel önemli kuralı ve yönetmeyi bilmeniz lazım. 1. formülü bileceksiniz 2. zamanı bileceksiniz yeri bileceksiniz 3. bunları sizin seçmeniz lazım 4. kırmızı çizgileri geçmeyip, esnetmeyi bileceksiniz.

Bazı şeyler spagetti çubuğu gibidir, esner ama zorlarsan tık diye kırılır. İyi bir sohbet konusu başlatmanın formülü nedir, sohbete giriş cümlesi, yumuşatma, gaza getirme falan bunlar çok önemlidir. İki soru işareti ise soruyu iki kez sorarsınız, birinci soru amaca yöneltmektir, ikinci soru onu yumuşatacak perdeleme sorusudur. Burada şunu bilmeniz lazım, aynı soruyu iki farklı bakış açısıyla sorup, sonradan kıvırabilmeniz lazım, ikinci soru sizin kaçış tünelinizdir.

Topu karşıya atarken pozitif bir gösteri lazım. Hemen bir örnek verelim; İş hayatında kariyerden bahsediyormuş gibi konuyu getirecem, son üç görüşmemde üç erkek ve bir kadın vardı. ikinci cümle erkek o kadar detaylara girmiyordu ama, kadın çok detaycıydı, çok hoşuma gitti. Sen detaycımısın? Ben de nelere dikkat edeceksin, hemen ikinci perdeleme sorusunu soruyoruz, Yani bir ilişkide detaylar senin için ne kadar önemlidir. Çünkü detaylarıyla birini tanımak önemli ve eğlencelidir. Unutmayın sorular önemlidir, bir soru sorup karşı tarafı bırakırsanız, karşı taraf ya sen bana ne demek istedin diye yanlış anlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir