Görüntülü Sohbet Chat


Görüntülü Sohbet Chat
82 / 100 SEO Puanı

Görüntülü Sohbet ve Chat Siteleri

Görüntülü sohbet etme fikri, internette rastgele tanıştığınız kişilerle sohbet etmek için iyi bir fikir gibi görünebilir.  Çevrenizde arkadaşlarınız ve aileniz varsa, neler yaşadığınızdan utanıyorsunuz veya kimsenin anlamayacağı gibi hissediyorsunuzdur. Belki bir bölgede yenisiniz ve orada kimseyle bağlantı kurmadınız. Belki içe kapanık bir yapınız var ve insanlara ulaşmakta zorlanırsınız. Belki çok meşgulsünüz ve sosyal deneyimler için çok az zaman buluyorsunuz. Durumunuz ne olursa olsun, bilgisayarın sosyal bir deneyime ulaşmak veya durumunuz hakkında konuşacak birini bulmak için en kolay ve en hızlı yer olduğunu görebilirsiniz.

Rastgele Sohbet

İnternet, yıllardır sosyal medya, forumlar ve sohbet odaları ile bu soruna bir çözüm sundu. İnsanlar başkalarıyla tanışmak ve onlarla bağlantı kurmak için interneti kullanmaya ilgi duydular. Artık dünyanın her yerinden insanlarla yazılı sohbet yapmaya ek olarak, birçok platform da internette tanıştığınız rastgele insanlarla görüntülü sohbet etmenize izin veriyor . Aslında çevrede konuştuğunuz kişiyi görebilecek ve bu şekilde daha iyi bir bağlantı kurabileceksiniz.

Görüntülü Sohbet

Görüntülü Sohbet

Görüntülü sohbet ile, gerçekten tıkladığınız kişileri, bazı garip ve ilgi çekici tanıdıklarınızı, bazılarıyla ilgili olmadığınız ve sadece flört etmek isteyenler bulabilirsiniz. Konuşurken kendinizi rahat hissettiğiniz birini bulmadan önce birçok insanla tanışmanız gerekebilir. Bu sinir bozucu olabilir ve bazı insanlar etrafta tamamen rahat olmadıkları biriyle konuşmaya yerleşebilirler. Rastgele kişilerle görüntülü sohbet yaptığınız veya düşündüğünüz bir şeyse, dikkat etmeniz gereken bazı durumları aşağıda anlatmaya çalışacağım.

Görüntülü Sohbet Yapmanın Artı ve Eksi Yönleri

Artıları

 • Dünyanın dört bir yanından yeni insanlarla tanışmak
 • Sizinle benzer ilgi alanlarına sahip kişileri tanıyın
 • Kişiler çevrimiçi ortamda kendileri hakkında daha fazla bilgi paylaşmakta kendilerini rahat hissediyorlar
 • Kameralı sohbet, insanlarla bağlantı kurmanın uygun bir yoludur
 • Sohbet odalarıyla karşılaştırıldığında, genellikle görüntülü sohbet ederken kişiyi görebilirsiniz, bu yüzden muhtemelen yaşları ve cinsiyetleri gibi şeyler hakkında doğruyu söylediklerini bilirsiniz
 • Çeşitli zamanlarda ve programlarda insanlarla bağlantı kurabilirsiniz
 • Aynı anda yakınken bir mesafeyi koruyabilirsiniz

Eksileri

 • Onları görebiliyor olsanız bile, insanların online ortamda nedenlerini veya bir şeyler hakkında gerçeği söylediklerini bilmiyorsunuz
 • Çevrimiçi ortamda tanıştığınız ve ilişki kurduğunuz kişiler bir süre sonra kaybolabilir
 • Rastgele kişilerle görüntülü sohbetler yaptığınızda, çok fazla şey paylaşmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Gerçek bir fiziksel mevcudiyet olmadığından insanlar çevrimiçi olarak kişiden farklı görünebilir
 • Gerçek yakınlık ve bağlantı genellikle çevrimiçi olarak abartılıdır ve çok fazla projeksiyon ve yanlış bir yakınlık hissi oluşabilir.
 • Kişinin davranışlarını gerçekten gözlemleyemezsiniz ve onları ve eylemlerini gözlemleyebileceğiniz gerçek bir yaşam mevcudiyetinde ortaya çıkan bu yakın fiziksel bağlantıya sahip olamazsınız.

Sonuç Olarak 

Gördüğünüz gibi, rastgele insanlarla kameralı sohbet etmenin birçok artı ve eksileri var. Birçok insan bunu yapar ve bağlantı kurdukları ve hayattaki zor zamanlardan geçmelerine veya uzun süreli yeni arkadaşlar edinmelerine yardımcı olan harika insanlarla tanışır.

Ancak, her zaman bu tür sohbet sitelerinde troller olduğunu ve savunmasız görünen diğer insanları mağdur etmek isteyen insanların olduğunu unutmayın. Bu, akıl oyunları veya dolandırıcılık yoluyla yapılabilir, bu yüzden kiminle sohbet ettiğine dikkat et. Her zaman bilgi toplamak için zaman ayırın ve kişinin size söylediklerinin anlamlı olup olmadığını kendinize sorun. Hakkınızda çok fazla bilgiyi sunmayın, bu konuda şüpheci davranın.

İhtiyacınız olduğunda yardım istemekte utanç yoktur. Çoğu zaman yalnız başına acı çektiğimizi hissediyoruz ama mücadelenizi önemseyen ve anlayan başkaları da var. Bir danışmana ulaşmak veya bir akıl sağlığı sohbet grubuna katılmak, rastgele insanlarla görüntülü sohbet için birkaç daha güvenli alternatiftir.

1 Yorum

 1. Eftelya.Net Sohbet Odaları – Geveze sohbet odaları

  23 Mayıs 2020 at 02:31

  […] kurduğumuz bu sistemler de en güzel zamanlar geçirin bütün herkes burada hoş zamanlarını Chat Sohbet ile geçirirken sizler […]

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir