Bol Sohbet


Bol Sohbet
81 / 100 SEO Puanı

Bol Sohbet Chat Odaları

Bol sohbet ve chat odalarımıza teşriflerinizden dolayı onur duyduk sevgili kullanıcılarımız. Bol ve sohbet kelimesi yan yana gelince biraz garipsedim açıkçası. Bu kelimeyi google arama önerilerinden buldum. Google arama motoruna sohbet yazınca en altta önerdiği terimler var, bunlardan birisi de “Bol Sohbet” kelimesi. Artık bu sohbet kelimesi kime bol gelir, kime dar gelir, kim üzerine ne alınır kim anlattıklarımdan neyi, ne kadar anlar bilemem.

Kimine Bol Sohbet Kimine Dar Sohbet

Ben yapı ve yaş olarak hayli olgun bir seviyeye ulaştığım için, bu sayede insanları tanıma, analiz etme, kapasitelerini ölçme gibi konularda artık uzman oldum. O yüzden herkesin anlayacağı dilden konuşmak, hangi sohbetin ona bol veya dar geleceğini anlamak, anlattıklarımın onun üzerinde ne kadar tesiri olduğunu tahmin etmek benim işimdir. Bir insanın gözüne bakarım, neyi ne kadar anlayacağını az çok tahmin ederim, ona kapasitesinden fazla yüklenmem, yabancı ve bilinmeyen terimler kullanmam.

Bol Sohbet Kelimesinin Kullanım Şekli Yanlış

Fakat bu bol sohbet kelimesinin yanlış kullanıldığı kanaatindeyim. Sohbetin bolu, darı, eni, boyu olmaz sevgili kardeşlerim, bu kelimeyi google sayfalarında bilinçli veya bilinçsiz şekilde maniple eden sohbet sitesi sahiplerini de kınıyorum. Pantolon bol gelir anlarım, ceket dar gelir anlarım, havalar ılıman gitmiştir, hamsi bol değildir anlarım. Bol sohbet kelimesi kasıtlı olarak bir ölçü birimi gibi kullanılamaz.

Bu Kelime Yerine Ne Kullanabiliriz?

Hayırdır kardeşim neyin nesi bu sohbetin bir ölçüsü mü var? Sohbet yaparken eline bir mezura aldın sohbetin boyunu enini mi ölçtün? Bol yerine bunun eş anlamlısı olan bereketli, ferah, gani, iyi, gür, ongun gibi kelimeler kullanılsa daha iyi oturur, gözümüze bol görünmezdi. Yahu KaRa abi başımıza Türk Dil Kurumu Profesörü kesildin dediğinizi duyar gibiyim. Ben biraz Türkçe’nin doğru kullanılması yönünde takıntılıyım, kusuruma bakmayın. Belki de burada Bol kelimesinden kastedilen bereketli olabilir.

Sohbet esnasında şöyle kullanılabilir, “Ahmet Amcayla Köyümüzün Alt Yapı Sorunları İle Alakalı Çok Bereketli Bir Sohbet Yaptık”. Üzülmeyin sevgili kardeşlerim, eğer karşı tarafla yaptığınız sohbetin ona bol geldiğini düşünüyorsanız, çaresi var, sohbeti biraz kısarsınız, yani daraltırsınız! Ama dar bir sohbeti bol yapamazsınız! Neyse iftara yaklaşık bir saatten fazla kaldı, daha fazla saçmalamadan sohbetimizi bitirelim. Başka bir enteresan konu ile karşılaşmak ümidiyle sağlıcakla kalınız efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir